Spoločnosť Gebrüder Weiss zostáva ďalej úspešne v kurze

Obrat v roku 2016 stúpol na 1,36 miliardy EUR /nárast o 6,4 percenta/ vybudovanie medzinárodnej siete komplexných logistických služieb

Lauterach, 8. marca 2017. Spoločnosť Gebrüder Weiss pokračuje v pozitívnom vývoji svojej obchodnej činnosti predchádzajúcich rokov. Medzinárodná prepravná a logistická spoločnosť dosiahla v hospodárskom roku 2016 predbežný obrat 1,36 miliardy EUR. Zodpovedá to zvýšeniu obratu o približne 6,4 percenta v porovnaní s minulým rokom (2015: 1,278 milióna EUR; 2016: 1,360 milióna EUR). "Vzhľadom na hospodársku situáciu sme s výsledkom veľmi spokojní. Náš strategický cieľ sme nasmerovali na Service Excellence a ďalej sme rozvíjali naše služby ako medzinárodný poskytovateľ komplexných logistických služieb", bilancuje Wolfgang Niessner, predseda predstavenstva spoločnosti Gebrüder Weiss. 

V centre pozornosti: High-tech, automobilový priemysel, B2C a Hodvábna cesta
V uplynulom roku sa spoločnosť Gebrüder Weiss zamerala na ďalší rozvoj spektra služieb pre high-tech odvetvie a automobilový priemysel, ako aj na etablovanie logistických riešení pre výrobcov spotrebných a značkových tovarov. V oblasti služieb doručovania koncovým zákazníkom (B2C) posilnila spoločnosť Gebrüder Weiss svoj produkt zavedením dvojosádok (manipulácia pri vykládke dvomi osobami) a inštalačným servisom  dručeného tovaru svoju pozíciu lídra na trhu v tejto oblasti hlavne v Rakúsku a rozšírila svoje služby vo viacerých krajinách východnej Európy. Na 17 percent zvýšila spoločnosť DPD Austria v roku 2016 svoj podiel súkromných zákazníkov v segmente zasielania balíkov. S celkovým množstvom približne 43,8 milióna prepravených balíkov zaznamenala spoločnosť DPD, ktorej akcionárom je spoločnosť Gebrüder Weiss Paketdienst (GWP), nárast o približne 2,5 milióna v porovnaní s rokom 2015. 

Ďalšie strategické kroky podnikla spoločnosť Gebrüder Weiss pokračovaním v rozvoji svojich služieb smerom do strednej Ázie – pozdĺž bývalej Hodvábnej cesty. S cieľom pokryť ešte efektívnejšie tieto regióny zaviedla spoločnosť okrem leteckej a námornej prepravy aj intermodálne riešenia do Číny, ako aj spojenia pre zbernú prepravu na Kaukaz a do Iránu. Nové pobočky v Rusku, Kazachstane a Turecku zabezpečujú jednotný štandard kvality. Okrem toho sa rozšírili logistické kapacity v existujúcich pobočkách v južnom Nemecku.

Segment pozemnej prepravy a logistiky spoločnosti Gebrüder Weiss zvýšil svoj obrat o päť percent na 900,7 milióna EUR (2015: 857,7 milióna EUR). Segment leteckej a námornej prepravy Air & Sea zaznamenal v roku 2016 s obratom 285,6 milióna EUR pokles o 2,9 percenta (2015: 293,9 milióna EUR). V oblasti balíkovej služby (KEP) bol dosiahnutý nárast obratu o štyri percentá a v segmente New Business o 31,8 percenta. Na 57,5 percenta by sa mohol mierne zvýšiť podiel vlastného kapitálu, ktorý zaisťuje takmer úplnú finančnú nezávislosť (2015: 56,5 percenta). Objem investícií  vo výške 33,10 milióna EUR  predstavoval s  dlhoročný priemer. Počet pracovníkov narástol v roku 2016 na približne 6 500 (pracovné miesta na plný úväzok). 

Výhľad
V roku 2017 bude spoločnosť Gebrüder Weiss pokračovať vo svojej medzinárodnej stratégii rastu predovšetkým v Ázii a Severnej Amerike a otvorí ďalšie pobočky. "Rozhodujúcimi faktormi konkurencieschopnosti sú spoľahlivosť, rýchlosť, vysoký stupeň digitalizácie a špičkovo vzdelaní pracovníci. Cielene investujeme do ďalšieho rozvoja v týchto oblastiach, aby sme svojich zákazníkov presvedčili ešte atraktívnejšou ponukou – a to celosvetovo", hovorí Wolfgang Niessner. 

O spoločnosti Gebrüder Weiss
Spoločnosť Gebrüder Weiss má asi 6 500 zamestnancov, 150 vlastných firemných pobočiek a jej predbežný ročný obrat predstavuje viac ako 1,36 miliardy EUR (2016), vďaka čomu patrí k popredným prepravno-logistickým spoločnostiam v Európe. Spoločnosť Gebrüder Weiss Holding AG so sídlom v rakúskom Lauterachu zastrešuje popri hlavných obchodných odvetviach ako pozemná preprava, letecká a námorná preprava alebo logistika aj celý rad vysoko špecializovaných riešení pre rôzne odvetvia a združuje dcérske spoločnosti, okrem iných aj x|vise (logistické poradenstvo), tectraxx (špecialista na oblasť high-tech), inet-logistics (softvérové riešenia pre prepravný manažment TMS), dicall (komunikačné riešenia, prieskum trhu, školenia), Railcargo (vlaková preprava) a Balíkové služby Gebrüder Weiss, spoločník rakúskej spoločnosti DPD. Vďaka tomuto prepojeniu dokáže koncern rýchlo a flexibilne reagovať na požiadavky zákazníkov. Rodinná spoločnosť Gebrüder Weiss, ktorej história pôsobenia v preprave siaha do obdobia staršieho ako 500 rokov, je dnes z dôvodu mnohých ekologických, ekonomických a sociálnych opatrení považovaná za pioniera v oblasti trvalo udržateľného hospodárenia.

Kontakt
Tlačové oddelenie Gebrüder Weiss
press@gw-world.com
Bundesstraße 110, A-6923 Lauterach
T +43.5574.696.2169
F +43.5.9006.2173
www.gw-world.com 
http://newsroom.gw-world.com/en/