O spoločnosti

Krátky portrét spoločnosti Gebrüder Weiss.

Gebrüder Weiss má asi 6 500 zamestnancov, 150 vlastných firemných pobočiek a jej ročný obrat predstavuje viac ako 1,36 miliardy eur (predbežne 2016), vďaka čomu patrí k popredným prepravno-logistickým spoločnostiam v Európe.

Pod zastrešením Gebrüder Weiss Holding AG so sídlom v rakúskom Lauterachu (Vorarlbersko) združuje spoločnosť popri hlavných obchodných odvetviach, ako je pozemná preprava, letecká a námorná preprava alebo logistika aj výkonné špeciálne riešenia a združuje dcérske spoločnosti, okrem iných aj x|vise (logistické poradenstvo), tectraxx (špecialista na oblasť high-tech podnikov), inet-logistics (softvérové riešenia pre prepravný manažment TMS), Railcargo (vlaková preprava) a Balíkovú službu Gebrüder Weiss (spoločník rakúskej spoločnosti DPD). Vďaka tomuto prepojeniu dokážeme rýchlo a flexibilne reagovať na požiadavky zákazníkov.

Rodinná spoločnosť Gebrüder Weiss, ktorej história pôsobenia v preprave siaha do obdobia staršieho ako 500 rokov, je dnes z dôvodu mnohých ekologických, ekonomických a sociálnych opatrení považovaná za pioniera v oblasti trvalo udržateľného hospodárenia.

Kto sme, čo robíme a za čím stojímeTo ukazuje náš podnikový film